Events: DATE | FEATURED | NAME

Fryderyk.Festiwal

Plejada polskich artystów, imponujące przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz NOSPR-u i tysiące fanów – przed nami 26. edycja rozdania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce, czyli FRYDERYK Festiwal 2020. W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 1800 płyt, utworów, teledysków i twórców będzie ubiegało się o najważniejszą nagrodę polskiej branży muzycznej. FRYDERYK Festiwal – to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności. Tegoroczną edycję FRYDERYK Festiwal 8 marca zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w MCK, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

64 429 24

Meskie Granie

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, sponsorowana przez markę Żywiec, która na stałe wpisała się w kalendarz najlepszych miejskich wydarzeń koncertowych w Polsce. Już po raz siódmy odkryje przed odbiorcami inne muzyczne oblicza artystów różnych pokoleń i stylów oraz będzie prowokować ich do poszukiwania nowych brzmień. Lokalizacje, w których odbędą się koncerty, fascynują same w sobie, a kiedy wypełni je muzyka i ludzie, staną się pulsującym energią centrum miasta. Jak co roku podczas koncertów zagrają wyłącznie polscy artyści.

21 4556

EB

Jeśli masz uprawnienia zaloguj się do panelu klikając w prawym, górnym rogu. Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do galerii, z której możesz pobrać pojedyncze zdjęcie lub wszystkie z galerii.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Od 15 lat w malowniczej lokalizacji w Katowicach prezentują się najciekawsi debiutanci i najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Festiwal cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku, a Nowa Muzyka to marka będąca synonimem najwyższej jakości, rozpoznawanej i docenianej także poza granicami Polski. Aż trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 11 a -14 czerwca 2020 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową. Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 15. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl KONTAKT: MEDIA@FESTIWALNOWAMUZYKA.PL

9 650 15 8

Projekt Tymczasem

Jedna scena, czołowi przedstawiciele polskiego rapu i niezwykły spektakl będący kwintesencją okresu TYMCZASEM – już 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – Projekt TYMCZASEM. Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – TYMCZASEM – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu. Na scenie czwórce raperów towarzyszyć będą jedni z najważniejszych przedstawicieli rodzimego hip-hopu: Białas, Falcon1, Otsochodzi, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, Włodi, Małpa i Hades.

1 60